antex antex antex

Realizacja inwestycji drogowych i melioracyjnych

Realizacja inwestycji z zakresu budownictwa drogowego i melioracyjnego jest jedną z głównych  dziedzin, której poświęcamy szczególną uwagę. Wykwalifikowana kadra oraz bogaty park maszynowy sprawiają, że możemy z powodzeniem uczestniczyć w dużych przedsięwzięciach z zakresu budowy dróg, autostrad oraz zbiorników wodnych.

Prowadzimy inwestycje budowlane w charakterze generalnego wykonawcy oraz realizujemy zadania w ramach współpracy z największymi liderami w systemie podwykonawstwa. Nabyte umiejętności i specjalistyczna wiedza poparte długoletnim doświadczeniem oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne sprawiają, że  jesteśmy w stanie świadczyć usługi budowlane na najwyższym poziomie technicznym i organizacyjnym.

W wyniku realizacji Projektu współfinansowanego ze środków europejskich i dotacji celowej  firma Antex II Sp. z o.o. wprowadziła do swojej oferty nowe usługi:

1.Profilowanie koryta rzeki w sposób ciągły pod i nad lustrem wody.
Ciągłe procesy erozyjne i akumulacyjne zachodzące w korycie rzeki sprawiają, iż właściwe ukształtowanie koryta rzek, zwłaszcza pod lustrem wody jest niezwykle trudnym przedsięwzięciem. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Antex rozszerzyła swoją bazę sprzętową o koparki z dalekim wysięgiem, wyposażone w systemy  sterowania GPS. Dzięki zastosowaniu tej technologii operator koparki jest w stanie profilować, w  sposób ciągły, zgodnie z projektem koryto rzeki nawet pod lustrem wody.

2. Formowanie przekroju poprzecznego i podłużnego rzeki.
Właściwie zaprojektowany przekrój poprzeczny rzeki powinien wpisywać w naturalny układ koryta rzeki tak, aby zapewnić odpowiednią przepustowość rzeki w przypadku zwiększenie napływu wody. Projektowanie jest już niezwykle trudnym procesem a projekt należy jeszcze wykonać, często w trudno dostępnym terenie zalewowym, podmokłym. W takich warunkach najlepiej sprawdza się doświadczanie operatorów jak i bardzo dobry sprzęt. Oba te zasoby posiada Firma Antex.

3. Precyzyjne profilowanie skarp oraz przebudowa nasypów przy wiaduktach kolejowych, mostach oraz miejscach trudno dostępnych.
W trakcie przebudowy starych linii kolejowych, jednym z głównych  problemów jest dostosowanie istniejących budowli ziemnych i obiektów mostowych do wymaganych parametrów bez konieczności ich rozbiórki. Dzięki zaawansowanym technologiom oraz nowemu
i wyspecjalizowanemu sprzętowi jesteśmy w stanie wspomóc inżynierów mostowych w bardzo precyzyjnym wykonaniu połączeń budowli ziemnych
i obiektów mostowych  w najtrudniejszych nawet warunkach.

4. Projektowanie oraz wykonanie skomplikowanych budowli ziemnych w systemie zaprojektuj zbuduj.
Dzięki zaawansowanym programom do projektów inżynierskich oraz doświadczonej wykształconej kadrze, jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać budowle ziemne o nawet najbardziej skomplikowanych kształtach. Wsparcie doświadczonych geotechników pozwala nam się mierzyć z najtrudniejszymi warunkami gruntowymi. Doświadczona kadra wykonawcza oraz nowoczesny sprzęt gwarantują dokładne odwzorowanie projektu w wybudowanych obiektach.

Tablica Sj 

Realizacje


Dysponujemy znaczną liczbą maszyn budowlanych i środków transportowych, wśród których można wyróżnić:

 • spycharki (CAT D6N, CAT D6R)
 • wozidła (Volvo A35D)
 • kilkanaście zestawów samowyładowczych (DAF XF i Mercedes);
 • wywrotki czteroosiowe o napędzie 8x6 (MAN, MERCEDES)
 • koparko-ładowarki (CAT, JCB 3CX)
 • koparki kołowe (HITACHI)
 • koparki gąsienicowe (CAT 320D)
 • koparki gąsienicowe długiego zasięgu (KOMATSU)
 • ładowarki kołowe (VOLVO)
 • walce drogowe (BOMAG, CATERPILLAR, AMMAN)
 • ładowarki teleskopowe (JCB)
 • rozściełacze (TITAN)
 • koparki do przeładunku wagonów (FUCHS MHL 350)

      
Park maszynowy naszej firmy z roku na rok wzbogaca się o nowe jednostki.

Z tym obszarem działalności wiążemy duże nadzieje i dokładamy wszelkich starań w celu dalszego jej rozwoju. Cenimy sobie fachowość i profesjonalizm – to wszystko daje gwarancję, że do każdego powierzonego zadania podchodzimy z pełnym zaangażowaniem.


Kontakt do działu inwestycji:
Michał Hudaszek -
Kolakowska Joanna i Białek Urszula -

Projektowanie stron www kontakt e-mail Antex usługi sprzetem budowlanym